Jak dopasować długą suknię do sylwetki?

Imprezy oraz rozdania hollywoodzkich wyróżnień powodują, że kunsztowna, długa suknia służy każdej gwieździe, bez względu od figury czy rozmiaru. Pokazujemy, jakie fasony sprawdzą się u różnych figur.
Długa suknia prezentuje się najlepiej na kobiecie o sporym wzroście, lecz wszystkie, niezależnie od liczby centymetrów, muszą zakładać ją w parze z butami na wysokim obcasie. Obcasy sprawiają, że prezentujemy się na wyższe, także dodatkowo poprawiają look figury – nosząc je na nogach pośladki są podniesione, dodatkowo klatka piersiowa wypięta, co od razu wyszczupla talię.
Pannice o figurze klepsydry powinny szukać fasonów z gorsetem, który wyeksponuje biust także talię oraz uwypukli zgrabne ramiona. W tym wypadku świetnym wyborem będzie wydłużona suknia o syrenim ogonie, to znaczy dopasowana na linii bioder dodatkowo ud i rozkloszowana od kolan w dół. Sukienki tego typu często ubierają 2 seksowne klepsydry ze świata show biznesu – Beyonce oraz Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka powinna tuszować szerokie biodra i wielkie uda, dlatego długa suknia dla niej powinna przypominać ubiór księżniczki z dopasowaną górą oraz pofałdowanym dołem. Mając tę sylwetkę unikaj ciuchów formatu „beza”, zdecydowanie odpowiednie są modele z dołem w kształcie trapezu czy litery A, które zamaskują dół oraz zrównoważą proporcje.
Chuda i potężna kolumna może sobie pozwolić na stylizację ze skosami oraz odsłaniającą dużo ciała, jednak by dodać mu krągłości, musi być uszyta z trochę grubszego i twardego materiału, który da figurze formę, zamiast ściśle ją opasowywać. Super wyborem będzie suknia pozłacana albo ozdobiona trójwymiarowymi aplikacjami.
Długa suknia dla kobiety o figurze jabłka powinna mieć -prosty czy nieco rozkloszowany krój. Uwagę odwróci od środkowej części sylwetki gorset z odcięciem pod biustem. W tym wypadku warto także szukać sukienek z głębokim dekoltem w formacie litery V, który wizualnie wyszczupla figurę.
tekst pobrany ze strony sukienki